Plastik Kalıp İmalatı

Anasayfa / Plastik Kalıp İmalatı

Plastik Enjeksiyon Kalıbı Nedir?

Plastik ürünlerin belli bir şablon ile tasarlanarak üretilmesini sağlayan plastik kalıp imalatı, oldukça popüler bir endüstriyel üretim alanıdır. Plastik hammaddelerin form ve şekil olarak farklı tasarlanmasıyla çok çeşitli ürün seçeneği oluşturulur. Plastik parça imalatı kalıplama ile yapılan özel tasarım ve insan gücüne dayalı bir imalat türüdür. Günlük hayatta karşılaşılan birçok plastik ürünün temelinde kalıp imalatı vardır. Plastik enjeksiyon kalıbı ise bu imalattaki en önemli parçadır. Kalıp form olarak farklı şekillerin oluşturulmasını sağlar. Enjeksiyon yöntemi plastik hammaddenin eritilerek kalıpla şekillendirilmesini kapsar. Çok popüler bir imalat yöntemi olan plastik kalıp imalatı sürecinde enjeksiyon yöntemi kullanılır. Plastik parça imalatı çok yaygındır. Her türlü tasarımda ve modelde parça üretilebilir. Ürünlerin kalitesini üretim standartları belirler. Yüksek kalitede plastik parça imalatı yapan firmamızdan uygun fiyatla ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz. Plastik imalatında bir marka olan firmamız güvenilir ve yüksek kalitede hizmet olanakları sunar. Dilediğiniz plastik parçaların imalatını firmamıza avantajlı olanaklarla yaptırabilirsiniz. Plastik kalıp imalatı hakkında daha fazla bilgi için bizi her zaman arayabilirsiniz.

İletişim Formu
Bizlere her türlü konuda ulaşabilir ve ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Plastik Kalıp Fiyatları

automotive-rubber-components

Plastik kalıp imalatı fiyatları form ve tasarım detaylarına göre değişir. Maliyetler düşük ve yüksek yoğunluktaki üretimlerde farklılık gösterir. Yaptırılmak istenen kalıbın şekline ve formuna göre, kullanım özelliklerine göre plastik kalıp imalatı fiyatları değişir. Plastik kalıp imalatı sürecinde avantajlı fiyat ve yüksek kalite üretim farkını bizimle yaşarsınız. Kalıp yapılırken kullanılan malzemeye göre de fiyat değişir. Kalıp formunun karmaşıklığı ve işçilik fiyatları etkiler. En yüksek kalitede üretimden en uygun fiyatla yararlanmak için firmamızın olanaklarını keşfedebilirsiniz. Plastik kalıp imalatı için en iyi fiyat tekliflerini bizden alabilirsiniz. Sektöre ve kullanım alanına göre en verimli sonuçları almak için işinin ehli firma ayrıcalığını keşfedebilirsiniz. Plastik kalıp imalatı ile ilgili yüksek kalite üretim avantajlarımızdan siz de yararlanabilirsiniz.

Plastik Kalıp İmalatı Nasıl Yapılır?

Plastik kalıp imalatı sürecinde bilgisayar destekli son teknoloji makineler kullanılır. Plastik hammadde eritilerek enjeksiyon yöntemiyle kalıplanır. Plastik kalıp imalatı sırasıyla şu şekilde yapılır;

  • Basınçla plastik eritilir.
  • Erimiş olan plastik enjeksiyon ile kalıba enjekte edilir.
  • Plastik kalıbın şeklini alır.
  • Kalıp şekil aldıktan sonra soğumaya bırakılır.
  • Soğuduktan sonra kalıp şekilden çıkartılır.
  • Son olarak renklendirme yapılır.
slikon-parca

Bu işlemler uzmanlık isteyen işlemlerdir. Bu alanda eğitimli kişilerin kalıp yapması gerekir. Plastik kalıp imalatı için özel eğitim gerekmektedir. Plastik ürünlerin üretilmesini sağlayan imalat süresince belli adımlar özenle izlenir. Plastik kalıp imalatı ile ilgili olarak uzman desteği almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Plastik kalıp imalatı süreçlerimizde son teknoloji üretim standartlarımızı keşfederek işinize yüksek kalite katabilirsiniz. Daha verimli ve daha hızlı üretim yapan son teknoloji yöntemler kullanıyoruz. Plastik kalıp imalatı uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için bizimle hemen iletişime geçebilir, istediğiniz plastik formunda üretim yaptırabilirsiniz. Plastik kalıp imalatı süreçlerinde yüksek kalite standartlarında hizmeti alanında lider firmamızdan her zaman iyi fiyatlarla alma fırsatını yakalarsınız.